Kowalstwo artystyczne

Kowalstwo artystyczne
20

Views

Rzemieślnicze wyroby metalowe

Rzemieślnicy nie wyginęli do końca, jakby się mogło niektórym ludziom wydawać, straciło jedynie na znaczeniu pod względem ilości produkcji. Nadal potrzebujemy ślusarzy, szewców i krawców, a kowalstwo artystyczne wręcz przeżywa renesans.
Praktycznie każda posesja zawiera obecnie jakieś elementy, pochodzące od takich rzemieślników i chociaż ich kuźnie nie przypominają dawnych szop z odkrytymi paleniskami, a ręczne młotki zamienione zostały w dużej mierze na młoty pneumatyczne, to sam sposób wykonywania wyrobów pozostaje od wieków taki sam. Rozgrzanie metalu do możliwości obrabiania go i formowana w dowolne kształty, a następnie zahartowanie go poprzez schładzanie cieczą.
W taki sposób powstają kute ogrodzenia i balustrady, części metalowych schodów i okucia do bram. Bez kowali artystycznych bylibyśmy skazani na beton albo na drewno, a tak możemy łączyć te trzy materiały i czynić nasze posesje prawdziwie eleganckimi. Jedyny mankament to jednak niewielka liczba kowali, w stosunku do zapotrzebowania.

Kowalstwo artystyczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Review Overview
User Rating:
0/5
(7 votes)
Written by admin